Ісая 9:5

Сутність заперечення: Дехто говорить: "Христос є богом (навмисно написано із маленької літери) у переносному розумінні, але НЕ може бути Богом, оскільки в Ісая 9:5 Христос назван "сильним", а не "всемогутнім"?

Відповідь:  Давайте уважно перечитаємо біблійний текст.

"Бо Дитя народилося нам, даний нам Син, і влада на раменах Його, і кликнуть ім'я Йому: Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічности, Князь миру" (Ісая 9:5).

Цей текст дійсно заважає тим, хто не вірить у те, що Христос - Бог. Іноді можна зустріти спроби пояснити це так: "Перед нами просто ім'я людини". Але здебільшого, мова йдеться про те, щоб надати Особі, про яку йдеться в цьому тексті якомога меншого значення. Проте той самий вислів зустрічається у тій самій книзі, написаний тим самим автором (10:21). А там мова про Отця Небесного. Про Бога.

До того ж, навіть якщо я кажу про когось "сильний", я цим НЕ заперечую "всесильність". Так, сам по собі уривок із 10:21 не варто використовувати, щоб доводити всесильність Господа, наприклад. Перед нами ще один випадок логічної помилки.

Важлива нотатка

Той факт, що на цьому сайті міститься інформація про ту чи іншу групи означає лише те, що ми маємо саме богословську незгоду. Цим ми не висловлюємо свою думку про шкідливість групи із соціологічної або психологічної точки зору, окрім тих випадків, коли про це зазначено прямо.