Приповісти 8:22-23

Сутність заперечення: Дехто говорить: "Як Христос може бути Богом, коли ВСТАВИТИ ПОСИЛАННЯ" заперечує це?

Відповідь:  Давайте уважно перечитаємо біблійний текст.

"Господь мене мав на початку Своєї дороги, перше чинів Своїх, спервовіку, відвіку була я встановлена, від початку, від правіку землі.
(Прип. 8:22,23)".

Цей текст говорить про мудрість Божу.  Й тут мудрості надаються якості особи. В літературі цей засіб зветься "персоніфікація".  Він застосовується щодо мудрості у кількох розділах цієї книги. Проте ототожнювати мудрість та Особу Христа, особливо в контексті 1:20-21 (цієї книги) було б дивним, щонайменше. Так, Христос, має мудрість. Але ми не можемо говорити, що Христос та мудрість - це те саме.

До того ж, говорити про "початок" мудрості у Бога - це також дивно, оскільки Бог завжди мудрий, Він не змінюється.

Проте використання цього заперечення є показовим. Тут ми можемо побачити кілька логічних помилок, які часто використовують:

(1) Підміна поняття. Тобто хибно ототожнюють Христа та мудрість. А далі Христу приписують ті якості мудрості, які необхідно "додати" Христу: початок, обмеженість, тощо;

(2) Використання факту, якій НЕ доводить сутності. Скажімо, якщо в книзі пророка Ісая 66 розділів, і це співпадає із кількістю книг у Писанні, це факти не можуть слугувати доказом правильності один одного. Той факт, що у мудрості є певні якості, не означає, що ці самі якості можна бачити у природі Христа.

 

Важлива нотатка

Той факт, що на цьому сайті міститься інформація про ту чи іншу групи означає лише те, що ми маємо саме богословську незгоду. Цим ми не висловлюємо свою думку про шкідливість групи із соціологічної або психологічної точки зору, окрім тих випадків, коли про це зазначено прямо.