Матеріали Центру

Чи я можу бути богом?

Що стверджують популярні духовні вчителі?

Ти – Бог: «Ти - Бог у фізичному тілі…Ти – космічна істота. Ти – всемогутній. Ти маєш в собі всю мудрість. Ти маєш в собі весь розум. Ти – вся досконалість. Ти – вся велич. Ти – творець, і ти породжуєш творіння себе на цій планеті » (Ронда Берн, Таємниця).

Ти - «чаша води» з «океану» Бога: «Я настільки бачу більшу картину того, чим є Бог, я усвідомлюю, що я - лише часточка в Божому ланцюгу…Я уявляю Бога як океан, а я -  чаша води з того океану » (Опра Уінфрі).

Божественність в тобі: «Ісус не прийшов, щоби вчити нас про його божественність але щоби навчити нас, що божественність в нас самих…Бог не «десь там вгорі», він існує в кожному з нас. Ми самі вирішуємо чи шукати божественність в собі » (Опра Уінфрі переповідає слова Еріка Баттерворс Відкрий Силу в Собі).

Ти не відокремлений від Бога: «Тут не може бути стосунків типу головний і залежний, ніякої двоїстості, немає «ти» і «Бог»…Христос – є твоя Божественна сутність Себе, як інколи кажуть на Сході…Христос -  божественність в тобі, незалежно від того усвідомлюєш ти її чи ні » (Екхарт Толле, Живи Зараз).

Ти і Бог - Єдине: «Поки ми не знаємо і не усвідомлюємо, що ми всі - Єдине, ми не можемо усвідомити, що ми і Бог – Єдине…Припиніть вважати себе відокремленими від Бога і відокремленими один від одного » (Ніл Дональд Уолш, Бесіди з Богом: Незвичайний Діалог, Книга 2). «Ваша істинна сутність …є єдиним з сутністю Бога » (Толле, Нова Земля).

Про що навчали перші послідовники Ісуса?

Бог і людство розділені: Бог створив людину за Своєю подобою, і людина здатна відображати Божу сутність завдяки правильному ставленню до інших людей і Бога у любові. (див. Буття 1:26 – 28; 5:1 -2; 9: 6 – 7). Однак Біблія чітко показує різницю між Богом і його творінням: «На початку Бог створив <приніс в існування з нічого> небо і землю…Бог на свій образ людину створив»  (Буття 1:1, 27; див. також 2 Царів 19:15, 19; Ісаї 43: 17; 45:18).

Немає людини, яка володіє «всією владою», «всією мудрістю», «всім розумом», або «всією досконалістю»:
Адже всі згрішили і позбавлені Божої слави (Рим. 3:23), немає людини, яка би володіла всякою владою, всякою мудрістю або розумом. Лише Бог володіє досконалою владою і мудрістю; Бог явив повноту своєї влади, мудрості і слави у Христі Ісусі (Рим. 16:27; 1 Кор. 1: 24; Єф.1:17).

Лише Христос – Бог у людській плоті:

Тільки Христос – Бог у плоті (Ів 1:1, 14, 18; 20 – 28). Ніяка інша людина ніколи не зможе бути настільки ж божественною, як Христос; Христос був «єдиним» або «однородженим» Божественним Сином (Івана 3:16, 18).

Немає людини, яка коли-небудь зможе стати божественною: Згідно головному Ізраїльському символу віри, який вимовив сам Ісус: «Господь, Бог наш – Господь один!» (Повт. Закону 6:4; Марка 12:29). В Новому Заповіті Павло проголосив, що «Один бо є Бог»               (1 Тимоф. 2:5). Люди можуть стати «одним» з Богом в розумінні того, що можуть розділяти Божу місію і мету (див. Ів. 17:21). Однак Святе Письмо чітко говорить: від початку часу (Бут. 1:26 – 28) до кінця часу і далі (Об’явл. 22 : 14 – 15), Бог і людство залишаються відмінними.


Істина: Ти є дивовижним творінням Божим, яке Бог з любов’ю створив за своєю подобою…але ти не можеш стати Богом і ти не володієш досконалою могутністю або мудрістю. Ти був створений для того, щоби поклонятися, шанувати, славити  Бога за його досконалу владу і мудрість.

Звідки походить «Таємниця»?

Обкладинка Таємниці виголошує, що книга містить тайну, яка «передавалась віками, дуже жадана, схована, втрачена, викрадена і яку купляли за великі гроші». Насправді цій уявній тайні менше ніж двісті років, і вона не «була схованою, втраченою, викраденою» - здебільшого її просто ігнорували тому, що визнали шахрайством.
Таємниця та інші схожі книги базуються на ідеях «Руху Нової Думки», що з»явився в дев’ятнадцятому столітті. Фіней Пархуст Куімбі та інші подібні вчителі вірили в те, що людський розум випромінює невидимі енергії, які можуть створювати зцілення і процвітання. Ці ідеї продовжували існувати до початку двадцятого століття. Книга Уолеса Уотлза «Наука Розбагатіти», з якої Ронда Берн «позичила» «закон тяжіння», була видана в 1910 році.
 

Важлива нотатка

Той факт, що на цьому сайті міститься інформація про ту чи іншу групи означає лише те, що ми маємо саме богословську незгоду. Цим ми не висловлюємо свою думку про шкідливість групи із соціологічної або психологічної точки зору, окрім тих випадків, коли про це зазначено прямо.